Kjære Anne Lise
Plutselig var du borte. Jeg lærte deg å kjenne på Uranienborghjemmet der jeg ofte besøker min bror. Dere spiste ved samme bord. Vi satte stor pris på deg, du var så søt og kunnskapsrik Sist jeg så deg 2.juledag, hadde du det vondt. Jeg sa at neste gang ville jeg se om jeg ikke kunne være til litt hjelp for deg. Jeg klappet deg på kinnet og sa at jeg tenker på deg hver dag. Du sa tusen takk. Det var siste gang jeg så deg. Din sykdom og alt det vonde og triste som fulgte med er nå over. Vi savner deg ....plassen din står tom. Hvil i fred søte og gode Anne Lise
Kjære Anne Lise
Da jeg kom for å besøke deg nyttårsaften, og så fikk vite at du hadde dødd 2 dager før, ble jeg forskrekket og svært lei meg, men etter en stund også lettet, lettet fordi du hadde fått slippe bort fra alt det vonde.
I mange år var vi naboer i Gyldenløves gt. 22. Etter at du ble syk, ble vi gode venner, og møtene med deg kom til å bety mye for meg. Til tross for din egen svært vanskelige situasjon evnet du å vise interesse og omsorg for andre, glede deg med de glade, og på bakgrunn av dine allsidige kunnskaper og erfaringer kunne du komme med innspill og råd i mange sammenheng. Den måten du bar din tøffe skjebne på, avtvinger stor respekt og er et forbilde for oss andre.
Hjertens takk for alt du var og alt som du ga.
Mette
Kjære, kjære Anne Lise!
Da jeg besøkte deg rett før jul avtalte vi at vi skulle ses igjen så snart jeg var tilbake fra ferie andre uka i januar. Så leser jeg at du har gått bort og at jeg ikke får se deg igjen noen gang. Det er så forferdelig trist, men samtidig er jeg lettet for at du omsider slipper denne seigpiningen. Du har vært en svært god venn og kollega, Anne Lise, og jeg vil minnes deg som det kloke, kunnskapsrike og snille mennesket du var fram til siste stund.
Tris å tenke på dette. Ante ikke at Anne Lise var syk. Men jeg har gode minner om Anne Lise som jeg ble kjent med på beg. av sekstitallet da hun var kontorist på Deichmanske og jeg var bibliotekpraktikant samme sted. Hun var svært energisk og aktiv, blid og kreativ. Senere ble hun min sjef noen år senere, da vi begge var nygifte og fikk et nærmere forhold, vi delte mange drømmer og hemmeligheter. Hun ga meg mange gode boktips som det lesende mennesket hun var. Dette varte nesten to år og hun var en flott leder. Så skiltes våre veier og vi ble opptatt på hvert vårt hold, men i mange år møttes vi en gang i året. Nå er det flere år siden vi så hverandre, Det er jeg lei meg for, også forat jeg er bortreist den 8. januar. Hilser til alle venner og familie og gjengi gjerne disse ord. Hilsen Marit Lund Bødtker
Til Anne-Lises minne:: Takk for hyggelig samvær gjennom mange år. Spesielt minnes vi årlige 17. maitreff med nydelige kaker, feststemte folk og russetoget, og ungene som løp opp og ned og hentet russekort. Nå sørger vi over din alt for tidlige bortgang. Våre tanker går til dine nærmeste. Hvil i fred. Fra Eli, Tore, Silja og Roger med familier.
Kjære Anne Lise!
Tusen takk for alle våre fine samtaler gjennom mer enn 17 år. Har alltid satt stor pris på deg! Jeg er veldig glad for at vi fikk til et møte på lille julaften. Hvil nå i fred, min venn.
Klem fra Beate
Takk for alle gode minner.
Hilsen
Bjarne og Brita
Olav
Mildrid og Kjell
Åse og Egil
Hildur og Nils Arnfinn
Øystein og Berit
Takk for alt
Oda, Kristian, Olav, Henrik
Karina og Erling